WL partnerem konkursu komiksowego z okazji Roku Lema

20.06.2021

Wydawnictwo Literackie zostało partnerem konkursu komiksowego dla dzieci i młodzieży odbywającego się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, największej tego typu imprezy w Polsce. Tegoroczna edycja z okazji Roku Lema nosi hasło „Maszyna do spełniania życzeń” pochodzące z twórczości wybitnego pisarza.


Aby wziąć udział, trzeba mieć od 10 do 18 lat i do końca lipca przesłać komiks do 3 stron formatu A4. Do dzieła! Zwycięzców poznamy w październiku.
Maszyna do spełniania życzeń

Konkurs komiksowy dla dzieci i młodzieży

 

W związku z trwającym rokiem Stanisława Lema, EC1 Łódź – Miasto Kultury zaprasza do stworzenia komiksu związanego z twórczością pisarza. Konkurs zorganizowano w ramach 32. edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, który w tym roku odbędzie się w dniach 2-3 października.

Ktoś zapukał do domu konstruktora Klapaucjusza, który uchylił drzwi, wystawił głowę na zewnątrz i zobaczył brzuchatą maszynę na czterech krótkich nogach. - Kim jesteś i czego chcesz? - spytał. - Jestem Maszyną Do Spełniania Życzeń, a przysłał mnie do ciebie twój przyjaciel i wielki kolega, Trurl, jako podarek.

Tak rozpoczyna się jedno z opowiadań Stanisława Lema pod tytułem Wielkie Lanie. Organizatorzy konkursu chcą, aby ta przewrotna historia zainspirowała młodych twórców do stworzenia własnej komiksowej opowieści. Jako instytucja kultury łącząca w sobie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, a także Centrum Nauki i Techniki oraz Planetarium, EC1 Łódź – Miasto Kultury czeka przede wszystkim na prace związane z podróżami międzyplanetarnymi, wizjami przyszłości, obcymi cywilizacjami, robotami, wynalazkami i ogólnie rozumianym postępem technologicznym.

Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie komiksu, nawiązującego do hasła Maszyna do spełniania życzeń. W związku z obchodami Roku Lema, organizatorzy zachęcają do przysyłania prac powiązanych lub inspirowanych twórczością pisarza oraz szeroko rozumianą tematyką science fiction.

Konkurs dzieli się na dwie kategorie wiekowe uczestników:

  • 10 - 14 lat,
  • 15 - 18 lat.

Pracę konkursową (w formie papierowej) należy dostarczyć osobiście, albo przesłać pocztą na wskazany w regulaminie adres w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca 2021 (decyduje data stempla pocztowego).

Każdy uczestnik ma prawo do złożenia tylko jednej pracy.

Komiks nie może przekraczać 3 jednostronnych, pionowych kartek w formacie A4.

Jury wyłoni trzech zwycięzców i trzech wyróżnionych w każdej kategorii wiekowej. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 2 października 2021 podczas 32. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, a nadesłane prace zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu oraz na stronie MFKiG.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: tablety graficzne marki Wacom, vouchery podarunkowe na materiały plastyczne oraz publikacje od partnerów i organizatorów festiwalu.

REGULAMIN KONKURSU: https://ec1lodz.pl/system/files/ec1_medialib/2021/05/Regulamin%20konkursu%20dzieci%C4%99cego%202021_0.pdf

KARTA ZGŁOSZENIOWA: https://ec1lodz.pl/system/files/ec1_medialib/2021/05/Karta-zgloszeniowa-Maszyna-do-spelniania-zyczen.doc

 


Więcej informacji na stronie www.komiksfestiwal.com